S oknami MIMA nebude vám zima...
Zadajte názov...

Exteriérové hliníkové žalúzie

Exteriérové hliníkové žalúzie

Máte záujem o tento produkt ?


žiadosť o cenovú kalkuláciu
exteriérové horizontálne žalúzie.JPG Exteriérové AL žalúzie.jpg AL exteriérové  žalúzie.jpg
AL exteriérové  žalúzie 1.jpg AL exteriérové  žalúzie 2.jpg AL exteriérové  žalúzie 3.jpg
AL exteriérové  žalúzie 4.jpg

Exteriérové hliníkové žalúzie

sú najpoužívanejším exteriérovým tieniacim prvkom. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami. Vonkajšie žalúzie chránia Vaše súkromie pred nežiaducimi pohľadmi zvonku a zároveň vytvárajú v interiéri lepšiu klímu. Používajú sa k zatieneniu okien moderných rodinných domov. Ďalej sú vhodným riešením pre zatienenie pásových okien administratívnych budov a komerčných objektov. Žalúzie môžu byť ovládané kľukou, šnúrou alebo elektropohonom 230V/50Hz. Motorické prevedenie má výhodu v možnosti zapojenia do centrálneho elektronického systému riadenia. Vonkajšie žalúzie sa prevažne montujú s hliníkovým krycím plechom, ktorý chráni a opticky prekrýva žalúziu vo vytiahnutej polohe. Iné riešenia sa ponúkajú ak chcete vonkajšie žalúzie zabudovať aj pod fasádu. Dosiahnete tak atraktívny a moderný vzhľad Vášho domu. Toto treba konzultovať už pri samotnej stavbe domu aby ste sa vyhli neskôr zbytočným komplikáciám.  

Exteriérové žalúzie Z-90

umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné lúče. Horný profil o rozmeroch 58 x 56 mm je oceľový valcovaný, upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové o šírke 90 mm a sú štandardne dodávané v 11-tich farebných odtieňoch, prípadne i v RAL prevedení. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov odolávajúcim povetrnostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný elox,  v prípade požiadavky je možné dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zabezpečené kľukou alebo motorom.

 


Hraničné rozmery vonkajších žalúzií Z-90:

Typ

min. šírka

max. šírka

max. výška

max. plocha

Z - 90 s kľukou

50 cm

400 cm

400 cm

9 m2

Z - 90 s motorom

60 cm

400 cm

400 cm

16 m2

Z - 90 spojené žalúzie
36 m2 

Exteriérové žalúzie C-80

 umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zachytávajú priame slnečné lúče. Horný profil o rozmeroch 58 x 56 mm je oceľový valcovaný, upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové o šírke 80 mm a sú štandardne dodávané v 12 - tich farebných odtieňoch, prípadne i v RAL prevedení.  Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov odolávajúcim poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne  dodávané vo farbe strieborný elox,  v prípade požiadavky je možné dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zabezpečené kľukou alebo motorom.

Hraničné rozmery vonkajších žalúzií C-80:

Typ

min. šírka

max. šírka

max. výška

max. plocha

C - 80 s kľukou

50 cm

400 cm

400 cm

9 m2

C - 80 s motorom

60 cm

400 cm

400 cm

9 m2

C - 80 spojené žalúzie

     

36m2

 

Exteriérové žalúzie Z -70

 umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zachytávajú priame slnečné lúče. Typ Z 70 je oproti typu Z 90 menej náročný na priestor, pôsobí jemnejším vzhľadom, ale nevýhodou je väčšia výška stiahnutej žalúzie. Horný profil o rozmeroch 58 x 56 mm je oceľový valcovaný, upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové o šírke 70 mm a sú štandardne dodávané v 4 farebných odtieňoch. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov odolávajúcim poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne  dodávané vo farbe strieborný elox,  v prípade požiadavky je možné dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zabezpečené kľukou alebo motorom.

 

Hraničné rozmery vonkajších žalúzií Z-70:

Typ

min. šírka

max. šírka

max. výška

max. plocha

Z - 70 s kľukou

50 cm

400 cm

400 cm

9 m2

Z - 70 s motorom

60 cm

400 cm

400 cm

16 m2

Z - 70 spojené žalúzie
36 m2

 

Exteriérové žalúzie EXT -50

umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zachytávajú priame slnečné lúče. Vonkajšie žalúzie EXT-50 a EXT-50H sú ideálnym riešením pre tienenie menších plôch. Lamely o šírke 50mm majú tvar písmena ,,C,, bez zahnutých okrajov a sú vedené v bočných lankách. Výhodou týchto žalúzií je vôbec najmenší nábal v tejto kategórií. Čim sa oba typy líšia ? Vonkajšie žalúzie EXT-50 majú horný profil 40 x 40 mm, naopak žalúzie EXT-50H disponujú väčším horným profilom o rozmeroch 56 x 58 mm. Zmena horného profilu sa pozitívne prejavuje aj v navýšení maximálnych rozmerov žalúzie.

  • Ekonomická varianta pre menšie plochy
  • Nízky nábal = úzky zväzok stiahnutých lamiel
  • Hladká a tichá prevádzka
 
 
© Milan Magula - MIMA Všetky práva sú vyhradené.

Výroba kópií, použitie pre verejné produkcie sú bez súhlasu majiteľa zakázané!

Created by Peter Patocka