S oknami MIMA nebude vám zima...
Zadajte názov...

Exteriérové hliníkové žalúzie

Exteriérové hliníkové žalúzie

Máte záujem o tento produkt ?


žiadosť o cenovú kalkuláciu
exteriérové horizontálne žalúzie.JPG Exteriérové AL žalúzie.jpg AL exteriérové  žalúzie.jpg
AL exteriérové  žalúzie 1.jpg AL exteriérové  žalúzie 2.jpg AL exteriérové  žalúzie 3.jpg
AL exteriérové  žalúzie 4.jpg

MIMA vonkajšie hliníkové žalúzie sú najpoužívanejším exteriérovým tieniacim prvkom. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami. Vonkajšie žalúzie chránia Vaše súkromie pred nežiaducimi pohľadmi zvonku a zároveň vytvárajú v interiéri lepšiu klímu. Používajú sa k zatieneniu okien moderne pojatých rodinných domov. Ďalej sú vhodným riešením pre zatienenie pásových okien administratívnych budov a komerčných objektov. Žalúzie môžu byť ovládané kľukou, šnúrou alebo elektropohonom 230V/50Hz. Motorové prevedenie má výhodu v možnosti zapojenia do centrálneho elektronického systému riadenia. Vonkajšie žalúzie sa prevažne montujú s hliníkovým krycím plechom, ktorý chráni a opticky prekrýva žalúziu vo vytiahnutej polohe. Iné riešenia sa ponúkajú ak chcete vonkajšie žalúzie zabudovať aj pod fasádu. Dosiahnete tak atraktívny a moderný vzhľad Vášho domu. Toto treba konzultovať už pri samotnej stavbe domu aby ste sa vyhli neskôr zbytočným komplikáciám.  

  • Exteriérové žalúzie Z-90

MIMA vonkajšie hliníkové žalúzie Z – 90 umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné lúče. Horný profil o rozmeroch 58 x 56 mm je oceľový valcovaný, upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové o šírke 90 mm a sú štandardne dodávané v 11-tich farebných odtieňoch, prípadne i v RAL prevedení. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov odolávajúcim povetrnostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný elox,  v prípade požiadavky je možné dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zabezpečené kľukou alebo motorom.

 


Hraničné rozmery vonkajších žalúzií Z-90:

Typ

min. šírka

max. šírka

max. výška

max. plocha

Z - 90 s kľukou

50 cm

400 cm

400 cm

9 m2

Z - 90 s motorom

60 cm

400 cm

400 cm

16 m2

Z - 90 spojené žalúzie
36 m2 

  • Exteriérové žalúzie C-80

MIMA vonkajšie hliníkové žalúzie C – 80 umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zachytávajú priame slnečné lúče. Horný profil o rozmeroch 58 x 56 mm je oceľový valcovaný, upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové o šírke 80 mm a sú štandardne dodávané v 12 - tich farebných odtieňoch, prípadne i v RAL prevedení.  Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov odolávajúcim poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne  dodávané vo farbe strieborný elox,  v prípade požiadavky je možné dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zabezpečené kľukou alebo motorom.

Hraničné rozmery vonkajších žalúzií C-80

Typ

min. šírka

max. šírka

max. výška

max. plocha

C - 80 s kľukou

50 cm

400 cm

400 cm

9 m2

C - 80 s motorom

60 cm

400 cm

400 cm

9 m2

C - 80 spojené žalúzie
36m2

 

  • Exteriérové žalúzie Z -70

MIMA vonkajšie hliníkové žalúzie Z – 70 umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zachytávajú priame slnečné lúče. Typ Z 70 je oproti typu Z 90 menej náročný na priestor, pôsobí jemnejším vzhľadom, ale nevýhodou je väčšia výška stiahnutej žalúzie. Horný profil o rozmeroch 58 x 56 mm je oceľový valcovaný, upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové o šírke 70 mm a sú štandardne dodávané v 4 farebných odtieňoch. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov odolávajúcim poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne  dodávané vo farbe strieborný elox,  v prípade požiadavky je možné dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zabezpečené kľukou alebo motorom.

 

Hraničné rozmery vonkajších žalúzií Z-70:

Typ

min. šírka

max. šírka

max. výška

max. plocha

Z - 70 s kľukou

50 cm

400 cm

400 cm

9 m2

Z - 70 s motorom

60 cm

400 cm

400 cm

16 m2

Z - 70 spojené žalúzie
36 m2

 

  • Exteriérové žalúzie EXT -50

MIMA žalúzie s označením EXT-50 sú určené pre exteriérov

 
 
© Milan Magula - MIMA Všetky práva sú vyhradené.

Výroba kópií, použitie pre verejné produkcie sú bez súhlasu majiteľa zakázané!

Created by Peter Patocka